YDUS Dahiliye En Son Baskısı Çıktı

13430
ydus

Sevgili meslektaşlarım,

Üniversite sınavına hazırlanırken o yıllarda hayatımın en önemli ve tek sınavının üniversiteye giriş sınavı olduğunu düşünürdüm, ama gel gör ki hayatım ÖSYM’nin yaptığı sınavların peşinde geçti. Tıpta uzmanlık sınavı, yabancı dil sınavları ve en son yan dal uzmanlık sınavı (YDUS) mesleki hayatımın yolunu çizdi.

Çok sevdiğim mesleğimde kariyer basamaklarını atlarken, benim için en önemli noktalardan biri diğer meslektaşlarımın başarısı olmuştur ve yan dal sınavına hazırlanırken bu sınav için piyasadaki en iyi kaynağın hayalini kurdum, planlarını yaptım. Maalesef hazırlandığım dönemde yeterli kaynak bulamamıştım. YDUS’da istediğim başarıya ulaştıktan sonra da diğer iç hastalıkları asistan ve uzman meslektaşlarım için bu kitabı hazırladım.

Bu kitap iç hastalıkları asistanları ve uzmanlarına yönelik hazırlanmıştır. Asistan hekim arkadaşlarımız, uzmanlık sınavları öncesinde dahiliye bilgilerini hızlıca toparlamak, tekrar etmek isterlerse bu kitaptan faydalanabilirler. Bu kitabın asıl amacı, siz meslektaşlarımın yan dal sınavında istediği başarıya ulaşmasını sağlamaktır, fakat unutulmamalıdır ki yan dal sınavında başarının en önemli yolu asistanlık döneminde iyi bir bilgi birikimine sahip olmaktır. Bu sebeple asistan hekim arkadaşlarımız asistanlık dönemlerini en iyi şekilde değerlendirmelidir.

YDUS için hazırlanan bu kaynak, şuan piyasada bulunan en güncel kitaptır. Bu kitap hazırlanırken yan dal sınavında daha önce sorulmuş tüm sorular incelendi ve analizi yapıldı. Dahiliye sınavları için temel kaynak sayılacak tüm textbooklar gözden geçirildi. Textbookların bir özeti çıkarılarak bu kitap oluşturuldu. Textbooklarda yer alan, sınavlarda sorulan ve sorulması muhtemel önemli tablolar ve algoritmler kitabımıza eklendi. Tıpta Uzmanlık Sınavı sorularından seçilen örnek sorular, konular arasına serpiştirildi.

Bu kaynağı tek başıma değil, YDUS’da derece yapan sevgili meslektaşım Uzm.Dr.Tolga Köşeci ile birlikte hazırladım.

Hazırlamış olduğum bu kaynak, YDUS için en güncel kaynak olup, 3.baskı olarak piyasada yer almaktadır.

Umarım bu kaynak sayesinde başarıya ulaşırsınız, sevgi ve saygılarımla

Uzm.Dr.Erdinç Nayır

Kitapları temin edebileceğiniz siteler:

Klinisyen.com

Nobel Kitapevi