Başarı Sırası Sende

2254
Başarı Sırası Sende

Hiçe sayılan başarılarla çıkılır bu yola, sanki hayatta hiçbir şeyi başaramamışız da TUS’nı nasıl başaracağız diye kara kara düşünürüz… Hayatta başardığın neler var? Yok deme… İnsan, yaşamı boyunca mutlaka bazı başarılara imza atmıştır. Bir hekimin zorlu fakülte sınavlarından geçmesi ve fakülteyi bitirmesi bile başlı başına bir başarıdır, ama sen onu başarıdan saymazsın dimi? Sayma bakalım, başkaları son bir iki gün vizelere hazırlanırken sen tüm sınavlarına 2-3 hafta önceden hazırlanmaya başladın. İnternlük denilen kademede her tür fonksiyonu yerine getirdin. Herkesin kolay kolay aşamayacağı sınavları,hocaları,engelleri aştın. Bunlar başarıdan sayılmaz mı?

Sadece sınavlar mı insanı hayatta başarılı kılan? Çevrende seni sevenleri mutlu edebilmek, seni sevenlerle sevgini paylaşmak  bir başarı değil mi?

Sınavlar insan hayatında sadece bir engel olarak yer alır. Adı üzerinde sadece engel !!! Aşılmaz değildir ,sadece belli müddet engel olarak mesleki yaşantımızda dururlar. Bu engeli yani TUS u şimdiye kadar geçen olmadı mı? Birçok kişi geçti, uzmanlıklarını tamamladılar. Ya sen… Sen neden yapamayacaksın? Bana sadece bir engel söylesene!  ‘’Ben şu nedenle kesinlikle TUS u kazanamam’’ desene. Ama lütfen bahaneleri bir kenara bırak. Gerçekten çalıştığın, çalışmaya zaman ayırdığın sürece kazanmana bir engel söyle !!

Engelliler engellerini aşmaya çabalarken, senin gerçekten bir engelin yokken neden önüne engeller koymaya çalışırsın?

Çevrende bu sınavı kazanmış birçok insan var. Hadi bak etrafına, saymaya başla… Saydıkça devamı geliyor dimi. O zaman sıra sende. O kazananların önüne kazandıkları branşlar tepsiyle uzatılmadı. Yüreğindekileri koy ortaya, ne yapmak istediklerini belirle ve emin adımlarla yürümeye başla bu yolda.

AKSİ İSPAT EDİLMEDİĞİ SÜRECE,  BAŞARI SIRASI SENDE…

Uzm. Dr. Erdinç Nayır