Asistan Doktoru, Doçent Darp Etti

2715
Sağlık çalışanları şiddete karşı

ISPARTA Süleyman Demirel Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde (SDÜ) görev yapan asistan doktor 30 yaşındaki Necati U.H kulağına vurduğunu iddia ettiği aynı hastanede görevli Doç.Dr. Ö.İ hakkında suç duyurusunda bulundu.

Maltepe Üniversite Tıp Fakültesi’nden mezun olan ve 2014 yılında uzmanlık için eğitime başladığı SDÜ’de asistan doktor Necati U.H aynı bölümde beyin ve sinir cerrahisi uzmanı olarak görev yapan Doç.Dr. Ö.İ’nin kendisine vurduğunu iddia etti. Asistan doktor kulakta ani darbeye bağlı gelişen travma ve kulağında çınlama teşhisi kondu.

Asistan_Doktoru_Docent_Darp_Etti_446

‘SOL ELİ İLE VURDU’

Tedavisine devam edilen asistan doktor Necati U.H., olayın dün nöbet sırasında Doç. Dr. Ö.İ.’nin de bulunduğu asistan doktor odasında yaşandığını belirterek, “Anabilim Dalı başkanımızla telefon görüşmemiz oldu.

Telefonu kapattıktan sonra kendisi bana sinirlenerek, “ Ben varken o hocayla konuşmana izin yok’ diyerek sol eliyle kulağıma vurdu.  Ben bir şey yapmak istemedim. Haklıyken haksız duruma düşmek istemedim. Dekanlığa yazımızı yazdık gönderdik. Her iki tarafın da karşı iddiaları olacaktır. Hukuk, adalet sistemimizin vereceği karar neticesinde umarım bir netlik kazanır. Ben diğer arkadaşlarımın da darbe ya da mobbinge maruz kalmalarını istemiyorum.

 

‘MESLEKTAŞIMIZIN BUNU YAPMASI ÜZÜCÜ’

Olayın kendisini çok üzdüğü aktaran Necati U.H., “Bu olay diğer arkadaşlarımızı da eminim üzmüştür. Hep hasta yakınlarının bu tarz girişimlerini duyuyoruz. Bu ne kadar sürecek bilemiyorum. Bu şekilde bir darbeye maruz olmaktan dolayı üzgünüm. Bu şekilde çalışmam mümkün değil, psikolojim bozuldu” diye açıklama yaptı.

 

Başını Kapıya Çarptı

İddiaları yalanlayan Doç. Dr. Ö.İ. ise yaptığı açıklamada, “Böyle bir olay olmamıştır ve böyle bir iddia asılsızdır. Ayrıca darp yaşanmamıştır. Kendisi tartışma konusunda sinirlenince aniden geri dönünce yarı açık olan kapıya vücudunu ve başını çarpmıştır. Orada hastaların iyiliği için çalışırken ben kendisinin görevindeki eksikliğini kendisine söyleyerek uyardığımdan dolayı beni şikayet etmiştir. Olayları çarpıtarak bana böyle bir suçlamada bulunmuştur. Aslında büyütülmemesi gereken küçük bir münakaşadır. İki taraf da sinirli, olay büyümüştür” dedi. (Kaynak: Sendikahaberleri)